czwartek, 19 lipca 2012

Krople zdrowia z oregano


Boli nas głowa – tabletka! Czujemy dreszcze i łamanie w kościach – tabletka! Kłopoty z żołądkiem – tabletka!... Stop, nie tędy droga. instynktownie czujemy, że powinniśmy poszukać czegoś innego na rozmaite dolegliwości. Szczególnie, że aktualnie pojawiły się nowe, groźne dla życia i zdrowia zarazki, oporne nawet na znane leki. Co mogłoby skutecznie nam pomóc?
Jako urodzony sceptyk ostrożnie podchodziłem do naturalnych metod leczenia. Jednak ostatnio od kilku miesięcy miałem wyjątkowo osłabioną odporność. Znowu zaczęło mnie nieznośnie boleć gardło. Prawie zaniemówiłem a jestem nauczycielem, więc głos jest niezbędny w mojej pracy, udałem się więc do mojej lekarki. Oprócz tradycyjnej porady, poleciła mi ona nowy, naturalny antybiotyk: olejek z oregano.
Wytłumaczyła, że zawiera on ponad 50 substancji wiruso - bakteriobójczych - jako, że substancje te są „nowe” dla zarazków i jest ich tak wiele, jest naprawdę duża szansa, że zadziała. A przy pana grzybicy nie ma się co zastanawiać. Zresztą mam już wielu pacjentów, którym ten olejek pomógł w poważnych problemach ze zdrowiem - powiedziała. Idąc do apteki, miałem mieszane uczucia. Wydam 50 zł, a jeśli to mi nie pomoże? Jednak gdy nie spróbuję, to samo mi nie minie. W aptece pani farmaceutka wyjaśniła mi: - „Istnieje wiele podgatunków oregano, różniących się wyglądem zewnętrznym i zawartością substancji aktywnych.

żródło:http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/1556

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz